پنج شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۶
خانه / اخبار سینما / اخبار سینمای ایران / نقد فیلم ربوده شده | بررسی تاثیر جرائم رایانه ای بر زندگی در فیلم ربوده شده
نقد فیلم ربوده شده | بررسی تاثیر جرائم رایانه ای بر زندگی در فیلم ربوده شده
نقد فیلم ربوده شده | بررسی تاثیر جرائم رایانه ای بر زندگی در فیلم ربوده شده

نقد فیلم ربوده شده | بررسی تاثیر جرائم رایانه ای بر زندگی در فیلم ربوده شده

در نقد و بررسی فیلم ربوده شده به بررسی تاثیر جرائم رایانه ای بر زندگی فردی و اجتماعی تاکید شده است نقد فیلم ربوده شده به صورت کامل را در ادامه بخوانید

نقد فیلم ربوده شده

همواره در تماشای آثاری که می‌‌کوشند با نگرشی دغدغه‌مند جامعه را نقد کنند باید دقت کرد. دقت کرد که فیلم و فیلمنامه از مسیرِ اصلی خود منحرف نشوند و به موضوعاتِ حاشیه‌ای نپردازند. ربوده شده این اشکال را دارد؛ گنگ است و بی‌هدف. می‌‌خواهد درباره‌ی عشق باشد که نیست. می‌خواهد از دزدی عکس‌های شخصی یک بازیگرِ زنِ سینما بحران اجتماعی بسازد که نمی‌‌سازد . خرده روایت ِ دوستِ مینا کجای روایتِ کلانِ فیلم قرار می‌‌گیرد؟ خرده روایت رضایت گرفتن از مادر مقتول چه؟

سراسر فیلم یعنی حداقل تا دو سومِ فیلم، کاراکترها به دنبال سارق اطلاعات هستند، پس مخاطب می‌پندارد که بَدمَنِ فیلم به طور قطع باید کاراکتر مهمی‌ باشد، اما پس از کش و قوس‌های فراوان و تعقیب و گریزهای پلیسی ، با دستگیری سارق هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد و فیلم ناگهان به رابطه‌ی دچار گسست شده‌ی مینا و روزبه شیفت می‌‌کند و دزدی و سارق ناگهان فراموش می‌شوند.

از طرفی دیگر ، کارگردان مقصر را معرفی نمی‌کند. گاه با تک‌شات‌هایی از آدم‌هایی که یک‌جا نشسته‌اند و چشم دوخته‌اند به تبلت و رایانه سعی می‌کند به مردم طعنه بزند. کدام مردم؟ کدام جامعه؟ اگر فیلم درباره‌ی جامعه است باید این جامعه به مخاطب نشان داده شود، اگر هم مقصر سارق است باید به کاراکتر او نزدیک شویم و دلایل کارش را بشنویم. در ربوده شده هیچ کدام از این اتفاقات نمی‌افتد و فیلم با همان گنگیِ دقایق نخستِ خود به پایان می‌رسد.

خواندنِ گاه و بی گاه ِ ترانه توسط «روزبه بمانی» نیز ، تنها کمکی که می‌تواند به فیلم انجام دهد، کشاندن طرفدارانِ دوآتشه‌ی بمانی است به سینما و نه چیز دیگر.

ربوده شده، گنگ است و بی هدف، سردرگم است و بدون تحلیل و با سوال‌های زیادی در ذهنِ مخاطب تمام می‌شود.

مضمونِ ربوده شده تا حدودی بکر است و از این حیث در بین باقیِ آثار سینمای ایران قابل توجه؛ اما بازی‌ها و کارگردانیِ ضعیف و داستانی که بدون هدف جلو می‌رود و سویه‌ی مشخصی ندارد، تماشای ربوده شده را سخت می‌کند. نقدهای اجتماعی و دیالوگ‌های شعارزده‌ی فیلم نسبت به جامعه و مردم، از دیگر نکاتِ منفی ربوده شده هستند. منبع نقد سینما

حتما ببینید : عکس های بازیگران + خلاصه داستان + پشت صحنه فیلم ربوده شده

هر روز با جدیدترین عکسها و حواشی داغ بازیگران + آخرین اخبار سینمای ایران و جهان + دانلود برنامه ها و سریال های تلویزیون با سایت ستاره سینما و تلویزیون همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code