پنج شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۶
خانه / اخبار سینما / اخبار سینمای ایران / نقد فیلم ناردون | بررسی موضوع مرگ و عشق در فیلم ناردون
نقد فیلم ناردون | بررسی موضوع مرگ و عشق در فیلم ناردون
نقد فیلم ناردون | بررسی موضوع مرگ و عشق در فیلم ناردون

نقد فیلم ناردون | بررسی موضوع مرگ و عشق در فیلم ناردون

در نقد و بررسی فیلم ناردون به موضوع مرگ و عشق برخورد می کنیم و اینکه عشق می تواند مرده را زنده کند نقد فیلم ناردون به صورت کامل را در ادامه بخوانید.

نقد فیلم ناردون

ناردون پیش از هر چیزی درباره مرگ و عشق است. کهن الگوی رمانتیکی که می گوید «عشق می تواند مرده را زنده کند!».

یک کمدی موقعیت است که در یک روستا / دهات شرح و بسط داده می‌شود. آخرین ساخته فریدون حسن‌پور، مسئله‌ای بزرگ را با خود به یدک می‌کشد مسئله‌ای که بسیار مورد شوخی ادیبان و هنرمندان معاصر قرار گرفته است اما درواقع نوشتن درباره این موضوع / مسئله سخت و دشوار است.

ناردون می خواهد درباره مرگ باشد. آقاجون (با نقش آفرینی سیروس گرجستانی) نگران قبر خود پس از مرگ است، کابوس می‌بیند که جایی در قبرستان ندارد و جسدش روی زمین خواهد ماند و غیره…. دغدغه مرگ آقاجون پتانسیلی بسیار خوب در پرداخت به یک کمدی موقعیت است اما چیزی که شوخی با مرگ را در کمدی حسن پور مهم نمی‌کند و به شوخی‌های دم‌دستی می‌کشاند، پناه بردن او به کمدین‌ها، لهجه و کمدی روستایی است که دعوا میان دو قوم / دهات را در بستر خود دارد و آن را پر رنگ‌تر از خود مرگ و شوخی با آن می‌پردازد.

از سوی دیگر روایت حسن‌پور از کاراکتر ها و ایجاد بستر داستانی منسجم، غلط از آب در می‌آید، زیرا داستان به پریشان گویی می‌افتد، روابط درست تعریف نمی‌شود و تناقض‌ها و تضاد‌ها که ذات کمدی است به قوام درستی نمی‌رسد. البته نباید این موضوع را فراموش کرد که کمدی ناردون لحظات بسیار خوبی دارد اما این لحظات در یک راستا قرار نمی‌گیرند، به یکدیگر متصل نمی‌شوند و نمی‌توانند به مسئله مرگ و آقاجون پهلویی درست، نیش دار و حتی فقط جذاب بزند.

ناردون اما هر چه که هست یک کمدی سالم محسوب می‌شود، کمدی که به سمت جنسیت نمی‌رود تا بیننده را به زور و با توسل به سخیف‌ترین شوخی‌ها بخنداند و از سوی دیگر به تماشاگر احترام می‌گذارد و تنها مدعی سرگرم کردنشان است و نه چیز دیگر… اما فقدان پرداخت درست در روایت کمدی در اثر دیده می‌شود و همین نبود انسجام نمی‌تواند آنچه را که ناردون باید باشد را شکل دهد

اگر می‌خواهید اوقات فراغت خود را در کنار خانواده با فیلمی سالم از نظر اخلاقی و اجتماعی سپری کنید، به دیدن ناردون بروید. منبع نقد سینما

حتما ببینید : عکس های بازیگران + خلاصه داستان + پشت صحنه های فیلم ناردون

هر روز با جدیدترین عکسها و حواشی داغ بازیگران + آخرین اخبار سینمای ایران و جهان + دانلود برنامه ها و سریال های تلویزیون با سایت ستاره سینما و تلویزیون همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code