چهارشنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۶
خانه / اخبار سینما / اخبار سینمای ایران / نقد فیلم نیمه شب اتفاق افتاد | بررسی ازدواج مردان کم سن با زنان بزرگتر در نیمه شب اتفاق افتاد
نقد فیلم نیمه شب اتفاق افتاد | بررسی ازدواج مردان کم سن با زنان بزرگتر در نیمه شب اتفاق افتاد
نقد فیلم نیمه شب اتفاق افتاد | بررسی ازدواج مردان کم سن با زنان بزرگتر در نیمه شب اتفاق افتاد

نقد فیلم نیمه شب اتفاق افتاد | بررسی ازدواج مردان کم سن با زنان بزرگتر در نیمه شب اتفاق افتاد

در نقد و بررسی فیلم نیمه شب اتفاق افتاد به بررسی ازدواج مردان کم سن با زنان بزرگتر از خود پرداخته می شود نقد فیلم نیمه شب اتفاق افتاد را بخوانید.

نقد فیلم نیمه شب اتفاق افتاد

بررسی معضلات زنان بیوه در مواجهه با جامعه و ازدواج مجدد آن‌ها، تقابل نسل جدید و قدیم و ازدواج پسران جوان با زنان بزرگ‌تر از خود، محتوای نیمه شب اتفاق افتاد را تشکیل می‌دهند.

پاکروان در فیلم‌هایش به مشکلات زنان در جامعه می‌پردازد و سعی می‌کند آن‌ها را به تصویر بکشد؛ و صرفا همین کار را انجام می‌دهد. نیمه شب اتفاق افتاد نیز فیلمی است زنانه و البته موضوعی خاص دارد، ازدواج مردان کم سن با زنان بزرگ‌تر از خود. اگر از این نکته بگذریم که این مسئله اصولا چقدر در شرایط کنونی دغدغه‌ی جامعه ما است باید گفت در نیمه‌ی اول فیلم که حسین با زیبا آشنا می‌شود و به اصطلاح «عشق» اتفاق می‌افتد، هیچ حس سینمایی‌ای ساخته نمی‌شود که مخاطب فرآیند عاشق شدن را باور کند… تنها چند نگاه و چند لحظه سکوت و همین.

نکته‌ی دیگر، تضاد بین نیمه‌ی نخست فیلم است با نیمه ی دوم. بافتِ فیلم ابدا یکدست نیست. لحظاتی به شدت تلخ دارد و لحظاتی خنده‌دار و طنز. علاوه بر این تعدد بیش از اندازه‌ی کاراکترها نیز باعث می‌شود کارگردان برای شخصیت‌پردازی ِ شخصیت‌های اصلی‌اش فرصت کافی پیدا نکند.

خرده روایت‌های فیلم نیز کارکرد ندارند. رابطه‌ی منیر و پرویز و دعوای آن‌ها فقط برای ادامه دار بودن فیلمنامه است و نه هیچ چیز دیگر. بازی بهداد با آنکه متفاوت از نقش‌های قبلی اوست ولی بعضا با ویژگی‌های کاراکتر حسین تضاد دارد. بازی نونهالی نیز از استاندارد همیشگی‌اش برخوردار است.

پایان بندی نیز به سبک فیلم‌های به اصطلاح اجتماعی باز است. فیلم می‌توانست از لحظات پایانی قوت بگیرد و چالشی جدید ایجاد کند، برای شخصیت‌هایش و برای مخاطبین، اما غافلگیرانه تمام می‌شود.

منبع نقد سینما

حتما ببینید : عکس های بازیگران + خلاصه داستان + پشت صحنه نیمه شب اتفاق افتاد

هر روز با جدیدترین عکسها و حواشی داغ بازیگران + آخرین اخبار سینمای ایران و جهان + دانلود برنامه ها و سریال های تلویزیون با سایت ستاره سینما و تلویزیون همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code